ZOOM IN – Bērnudārzi

Paskatoties tuvāk pašvaldību bērnudārzos, aprunājoties ar audzinātājiem un vecākiem identificēju sekojošas problēmas:

  • Pedagogu un aukļu trūkums – zemas algas, liela atbildība. Pedagogam 730 eur, bet palīgam 454 eur pirms nodokļu nomaksas. Nozīmē, ka uz rokas auklīte saņem ap 320 eur mēnesī. Tai pat laikā jābūt pieejamiem cilvēkiem no 7 rītā līdz 7 vakarā.
  • Ģimenes Fonda vākšana dažādiem sadzīves izdevumiem – no 3 līdz 5 eur/mēnesī, lai audzinātājs varētu iegādāties kādu puzli, dāvaniņas vai citreiz tā ir kā piemaksa pie algas.
  • No tualetes papīra līdz mūzikas atskaņotāja stiepšanai – vecēki nes uz dārziņu to, kas trūkst, jo brīvie līdzekļi uz dārziņu ir nelieli. Kopā uz jadu tie ir 26 eur uz bērnu, pa kuru bērnudārzam ir jānodrošina higēna, smiltis smilšukastē, un medikamenti.
  • Ēdināšanai – ne vienmēr garšīgs, pie tam par maksu, trūkst pavāru, jo alga 430 līdz 450 eur/ mēnesī pirms nodokļiem.
  • Lieks saimnieciskais svars – trīs sargi, lietvedis, veļas pārzinis, saimnieciskais vadītājs, medmāsa un ārsts – tehniskie darbinieki ir vairāk nekā pedagogu pirmsskolu iestādēs.

Tiekoties ar Izglītības departamentu pārrunājām šādus ierosinājumus:

  • Kā esošā budžeta ietvarā var atrast līdzekļus, lai palielinātu pedagoga un audzinātāja atalgojumu- Uzreiz atklājām, ka uzstādot signalizāciju varētu ietaupīt uz trīs sargu vietām. Pieprasīju vēl informāciju par saimnieciskā personāla apjomu pa pozīcijām.
  • Palielināt brīvos līdzekļus par 3 eur/ mēnesī uz bērnu, likvidējot nelegālo “Ģimenes Fondu” – tas būtu apmēram 800 000 eur/ gada griezumā. Uz kopējā 300 miljonu budžeta Rīgas izglītības departamentam, tā nav milzīga summa.
  • Bezmaksas pusdienas – to solīja Saskaņa pirms vēlēšanām – arī mēs par to iestājamies. Jautājums, vai šo solījumu Saskaņa pildīs?

Droši ierosiniet un nāciet ar idejām, kā uzlabot visu mazo rīdzinieku dzīvi bērnudārzos.

RD IKSD_prezentācija_2017_2 (1)

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: