Pirmās 100 dienas – MEGAFONS

Pirmās 100 dienas – MEGAFONS

Ir pagājuši 3 mēneši kopš esmu Rīgas Domē. Man bieži uzdod jautājumu, kā tas ir un vai vispār ir iespējams kaut ko panākt… Apkopoju savas pārdomas un paspēto.

Pirmie mēneši ir bijis iepazīšanās laiks ar spēles noteikumiem, spēlētājiem un pašu spēli, ko nozīmē būt deputātam. Deputāts tas nav amats vai profesija, bet tā ir atbildība, kuru ir uzticējuši vēlētāji. Tai pat laikā, no katra paša deputāta ir atkarīgs, ko viņš ar to iesāk un vai iesāk.

Esmu sapratusi, ka, esot opozīcijā un tikai dodoties uz kārtējām vai ārkārtas sēdēm, mana pievienotā vērtība būtu tuvu nullei… Protams, ka mēs varam jautāt un diskutēt, pabļaustīties skaļi vai Twitterī, bet cilvēki otrā pusē – pozīcijā – nedzird un varbūt pat nesaprot, ko Tu vēlies pateikt, un lemj, kā viņiem ir priekšā pateikts.

Rīgas Domes sēde notiek vienu reizi mēnesī, Komiteju sēdes arī reizi mēnesī, komisijas kā nu kura, jā un vēl viena “oficiālā” stunda tikšanās ar vēlētājiem. Kopā tās ir apmēram 20 stundas mēnesī. Secinājums, ierindas deputāta darbs nav pilna slodze un kaulus nelauž.

Bet protams, ka man ar to nav gana. Ja jau es esmu iekšā, tad arī vienā vai otrā veidā gribu panākt, man aktuālo tēmu virzību .

Es skatos uz deputātes statusu, kā iespēju izaicināt pastāvošo kārtību un iniciēt izmaiņas. Es uzrunāju cilvēku un organizācijas, lai uzklausītu viņu vajadzības un izprastu problēmjautājumus. Es lieku lietā savu uzņēmējdarbības pieredzi, lai saprastu stratēģiju un taktiku.

Es esmu definējusi, ka esmu kā MEGAFONS – kas tālāk jau konkrēto vēstījumu – problēmu un risinājumu nodod atbildīgajam departamentam Rīgas Domē.

Tā kā es darbojos Izglītībās, Kultūras un Sporta Komitejā (IKS) un Īpašumu Komitejā, arī tēmas, kuras es aizsāku izriet no šīm komitejām.

1) Bērnudārzu problēmas – esmu satikusies ar vecākiem, pašvaldību un privāto dārziņu darbiniekiem, IKS Departamenta atbildīgajiem, pieprasījusi informāciju par algām, darbiniekiem, rindām. Tālāk, bāzējoties uz šo informāciju es izstrādāšu piedāvājumu Departamentam, kā risināt darbinieku atalgojumu problēmu, likvidētu ģimenes fondu un mazinātu rindas uz bērnudārziem Rīgā.

2) Interešu izglītība – mans mērķis panākt, ka ir vairāk iespēju Rīgas bērniem apgūt programmēšanu un robotiku. Satikos ar četrām organizācijām, kas jau vada šādus kursus, lai saprastu, kā varētu būt iespējams sadarboties ar Rīgas Domi. Turpinājumā, kopīgas tikšanās jau departamentā.

3) Dabaszinību skolai Pārdaugavā ir vajadzīgas nopietnas izmaiņas – jaunas telpas vai esošo telpu renovācija – iepazinos ar skolas direktoru un viņu vajadzības paudu gan īpašumu departamentā, gan IKS.

4) Izglītības kvalitāte – satikos ar Departamentu, lai izjautātu, kas ir vislielākas problēmas, ar ko saskaras skolas Rīgā. Saliku konktaktā Iespējamo Misiju ar Departamentu, lai pārrunātu, kā var palīdzēt risināt izglītības kvalitātes problēmas Rīgas mazākumtautību skolās.

5) Jaunieši – Kur un kā savu brīvo laiku pavada jaunieši? Jauniešu centri, kurā viņi varētu gan radoši izpausties, apgūt jaunas zināšanas. Satikos ar organizācijām, kas strādā ar jauniešiem un departamenta atbildīgajiem. Domāsim, kādas būtu formas un vietas, kas paredzētas pusaudžiem.

6) Jauno mūziķu centrs – Latvijā ir stipra akadēmiskā mūzika, bet nav atbalstīta populārās vai mūsdienu mūzikas apgūšanas iespējas, kā arī trūkst vietas, kur jaunie mūziķi var kopā muzicēt, radīt un ierakstīt mūziku. Satikos ar divām organizācijām, kas strādā ar jaunajiem mūziķiem. Iesim uz priekšu.

7) Radošie kvartāli un kultūras pasākumi – iepazinos ar RD kultūras cilvēkiem, apkaimju organizācijām. Ļoti vēlos, lai Rīgā nostiprinātos vismaz divi radošie kvartāli ne tikai kā projekti, bet vietas, pasākumi, tradīcijas.

8) Rezeves fonds – nodevu cilvēkiem informāciju, ka IKS eksistē finansējums, par kuru nekur nav minēts. Rezultāts IR – Departamenta direktors teica, ka ienākot daudz iesniegumu

9) Biedrībām telpas bez maksas – nodevu cilvēkiem informāciju, ka piesakoties nomāt pašvaldību telpas, sabiedriskā labuma organizācijas var saņemt telpas tikai maksājot par komunālajiem. Centīšos palīdzēt Biedrībām komunikācijā ar Ipašumu departamentu.

10) Satikos ar Āgenskalna, Avotu ielas, Teikas un Čiekurkalna apkaimes biedrībām, lai uzzinātu, kas katrai apkaimei ir nepieciešams – vai tas ir bērnu laukums, tikšanās vieta, ietve un gājēju pāreja. Tālāk turpināšu ar Izpilddirekcijām un konkrētajiem departamentiem.

Nākamos mēnešos ķeršos klāt Attīstības un Satiksmes Departamentam, Būvvaldei un Izpildirekcijām. Tēmas – pilsētvide, start-upi, investīcijas, veloinftrastruktūra…

Ko es personīgi esmu ieguvusi šo mēnešu laikā – iepazinusies ar jauniem cilvēkiem un iedziļinājusies dažādos jautājumos, meklējot risinājumus. Jūtos, ka lieku kopā puzli un risinu rēbusus. Man patīk. Ir arī sava deva adrenalīna.

Būs interesanti paskatīties pēc gada, kas no šīm iniciatīvām būs pavirzījies uz priekšu, kas savukārt iebuksējis, un kādēļ.

Tie, kas mani pazīst, zina, ka man ir gan gribasspēks, gan pacietība – kā labs draugs teica – buldoga sakodiens!

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: