Pilsētas futbols – apkaimes

Izsita spēļu laukumu un izdarījām neiespējamo, panācām, ka tika izveidota pāreja pār dzelzceļu… stāsta Kaspars, viens no aktīvajiem Čiekurkalna apkaimes iedzīvotājiem. Vai tiešām dzīvojam laikmetā, kurā iedzīvotājiem ir jāizsit rotaļu laukums?

20 apkaimes ir nodibinājušas apkaimju biedrības un organizējas gan apkaimes svētkos, gan lielajā talkā un citās aktivitātēs. RD Izglītības departaments jau vairākus gadus piešķir finansējumu apkaimju projektiem, un tas ir veicinājis iedzīvotāju aktivitāti.

Cilvēki sanāk kopā, sarunājas un arīdzan vienojas par to, kas apkaimē būtu nepieciešams – rotaļu laukums, ātruma valnis, ietve, sakārtots parks utt. Un top vēstule Rīgas Domei.

Tajā brīdī sākas Pilsētas futbols. Piemēram, izpildirekcija aizsūta apkaimi uz Rīgas Mežiem, Rīgas Meži uz Mājokļu Departamentu, Mājokļu departaments uz nekurieni, jo gala atbilde – nav budžeta.

Viens ir skaidrs, ka Pilsētai ir jāiet uz priekšu. Ir ielikti pamati apkaimju līdzdalībai, taču nav izdarīti nākamie soļi – pārdomāts, kā un kas apkaimēs ieklausās, tās dzird un šķetina viņu vajadzības.

Trīs lietas, kā pilsētai būtu jāstrādā ar apkaimēm:

1) Vienas pieturas aģentūra apkaimju organizācijām – visdrīzāk izpilddirekcija, kas ar katru apkaimes organizāciju regulāri sadarbojas to vajadzību risināšanai, un aizstāv to vajadzības dažādos departamentos.

2) Mazo investīciju fonds apkaimēm – paredzēts budžets izpilddirekcijām apkaimju pilsētvides uzlabošanai. Kopīgi ar apkaimi tiktu nolemts, kas ir konkrētā gada prioritātes.

3) Fiziska vieta, kur tikties – paredzēt pašvaldības iestādēs pieejamību telpām, kur apkaimju organizācijām tikties un organizēt pasākumus. Tā var būt skola, bibliotēka vai kādas citas pašvaldības telpas.

Šīs trīs galvenās atziņas par to, kas ir nepieciešams apkaimju iesaistei, es komunicēšu izpildirektoriem, organizējot kopīgu diskusiju.

Kamēr šī nav, būs jāspēlē futbols, kur bumba ir apkaimes iedzīvotāji.

Starp citu, RD Izglītības Departaments ir izsludinājis projektu konkursu apkaimju līdzdalībai līdz 2500 EUR. Izmantojiet šo iespēju!

http://www.iksd.riga.lv/public/88429.html

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: