Cienīgu algu pirmsskolu darbiniekiem!

Būs krīze! Nebūs, kas strādā! Ekonomika iet uz augšu un algas Rīgā aug, bet ne visas pašvaldību iestādēs. Saimnieciskie darbinieki ir viszemāk atalgotie darbinieki bērnudārzos un skolās, un saņem tikai nedaudz virs minimalās algas.

Decembrī ir 70 vakances bērnudārzos. Jau trūkst, kas strādā – auklītes, pavāri, medmāsas. Un nav brīnums! Vai Tu strādātu par 340 eur/ mēnesī uz rokas pilnu darba dienu ar tik uzstājīgiem klientiem kā bērniem un viņu vecākiem? Šobrīd jauni cilvēki neiet strādāt pašvaldības dārziņā, un auklītes bieži ir pensijas vecuma dāmas.

Pēc inerces pašvaldības dārziņos ir vairāk personāla nekā nepieciešams. Tas nozīmē, ka algu fonds izšķīst pa daudziem zemu atalgotiem cilvēkiem.

Es veicu aprēķinu, salīdzinot pašvaldības dārziņus ar privātajiem, un aprēķināju, ka visiem darbiniekiem būtu iespējams pacelt algu par 100 eur (uz rokas), ja samazinātu saimniecisko personāla skaitu pa vienu trešdaļu. Kopā tas nozīmētu algu fondā 5,5 mill EUR pārdale par labu pārējiem darbiniekiem.

Trīs sargu vietā – signalizācija, 4 sētnieku/apkopēju vietā – 1 saimnieciskais darbinieks, 2 veļas darbinieku vietā – ārpakalpojumu, 3 virtuves darbinieku vietā – 2, arī direktors var vadīt vairākas iestādes… Jā, tiem, kas paliek, nāktu klāt vēl kāda darbība, bet arī atalgojums pieaugtu. Šo aprēķinu es prezentēju arī RD Izglītības departamentam.

Principā pirmsskolas direktoram būtu jādod brīvība rīkoties ar sev piesķirtajiem līdzekļiem, nevis jāierobežo ar normatīviem.

Ja pašvaldība nedarīs nozīmīgas reformas dārziņos, es nebrīnos, ka darbinieki var pieteikt streiku vai nebūs vienkārši, kas strādā. Manuprāt Rīgai ir jāmaksā cieņpilns atalgojums saviem darbiniekiem, nevis jāuztur trūcīgums.

Vai tiešām ir jāsagaida krīze, lai rīkotos?

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: