10 soļi uz priekšu

Pirms gada es nebūtu iedomājusies, ka pārstāvēšu rīdzinieku intereses Rīgas Domē. Šis ir bijis dinamisks laiks, un tieši tas, ka pašvaldība sastāv no daudziem puzles gabaliņiem, man šķiet interesanti.

Apkopoju savus spilgtākos brīžus Rīgas Domē pēdējos mēnešos:

1) Humora Komiteja – gatavojoties RD Izglītības komisijas sēdei uzgāju, ka vairāk kā 300 000 eur ir aizskaitīti mistiskām organizācijām kā Humora Komiteja. Šis acīmredzamais naudas izšķērdēšanas piemērs radīja arī medijos interesi pētīt tālāk, atklājot, ka pēdējo divu gadu laikā nodibinājumiem un biedrībām kopā ir aizskaitīti miljoni. Šobrīd finansējumu Humora Komitejai vēta KNAB, un arī Valsts Kontrole ir paziņojusi ka veiks revīzīju RD tieši šajā jautājumā.

2) Trīs dienu garā budžeta pieņemšana – No mūsu frakcijas iesniedzām 16 budžeta pieprasījumus, kas risinātu galvenās rīdzinieku šodienas sāpes – bērnudārzi, apkaimju labiekārtošana, Āgenskalna tirgus. No mūsu priekšlikumiem atbalstīts netika neviens, taču RD portāls riga.lv sanema 2 mill EUR, bet Rīgas Satiksme 110 mill EUR. Rīgai nav nevis naudas, bet nav prioritātes.

3) Āgenskalna tirgus aizstāvēšana – savu viedokli par to, ka Āgenskalna tirgus ir kultūrvērtība un tas ir jāglābj paudu ne tikai Īpašumu Komitejā, bet arī RD sēdē. Tirgum ir visas iespēja būt par dzīvu apkaimes centru, gan saglabājot tirgus funkciju, gan papildinot to ar bibliotēku vai jauniešu centru, kā arī kultūras telpu, tā piešķirot tam pilsētas funkciju un ļaujot investēt tirgus saglabāšanā. Vietas pietiks visiem!

4) Apkaimes balss – Iepazinos ar apkaimju organizācijām un izpilddirekcijām, lai saprastu, kāda ir esošā sadarbība, kādas ir apkaimju vajadzības, un saprastu, kādā veidā šos jautājums ir iespējams risināt. Galvenās vajadzības apkaimēm – apkaimes centra trūkums (ārtelpas un iekštelpas), bērnu un jauniešu laukumi, satiksmes un ielu infrastruktūra. Šogad plānoju jau pavisam konkrētas iniciatīvas katras apkaimes vajadzībām.

5) Robotika un programmēšana bērniem – Privāto robotikas un programmēšanas pulciņu savešana kopā ar Izglītības departamentu, lai pārrunātu formas, kā padarīt to pieejamāku lielākam skaitam Rīgas skolēnu. Turpinājums sekos.

6) Bērnudārzu darbinieku atalgojums– šobrīd saimnieciskie darbiniek,i tai skaitā auklītes, saņem ļoti zemu atalgojumu. Aprēķinus par to, kā var palielināt atalgojumu iesniedzu izglītības departamentā. Turpinājums sekos.

7) Radošie kvartāli un telpas radošajiem – no vienas puses Rīgā ir tukšas telpas – gan privātas, gan pašvaldības, bet no otras puses ir cilvēki un organizācijas, kam ir nepieciešamas telpas radošām darbībām vai sabiedriskajam darbam. Piedalījos Free Riga organizētajās diskusijās par RD telpu nodošanu pagaidu lietošanā sabiedriskām organizācijām, tai pat laikā tiekos ar daudzām organizācijām, kam ir nepieciešamība pēc telpām. Cerams, ka redzēsim pirmos veiksmīgos risinājumus jau šogad!

8) Rail Baltic būs! – Iepazināmies klātienē ar Rail Baltic projekta ieviesējiem Rīgā, lai saprastu, kā šis nozīmīgais projekts var pozitīvi izmainīt Rīgas seju, kādas ir iespējas, kā arī kāda veida sadarbība būtu nepieciešama no Domes organizācijām. Virzījām arī RD speciālas darba grupas izveidi, lai sekotu Rail Baltic ieviešanai, bet neguvām Ušakova un pozīcijas atbalstu. Opozīcija ir Rail Baltic vēstnieki Rīgas Domē.

9) Skaļrunis – Izmantoju iespēju nodot informāciju par RD finansējumu iespējām rīdziniekiem. Diemžēl šobrīd nevaram ietekmēt, cik un kam finansējums tiek izlietots, bet varu būt skaļrunis, kas šo informāciju nodod tālāk.

10) Cilvēki – Kā arī, patiecoties Rīgas Domei, esmu iepazinos ar lieliskiem rīdziniekiem, kas darbojas apkaimju organizācijās, biedrībās, politiskās organizācijas un arī strādā Rīgas Domes insititūcijās. Mūs vieno tas, ka mums rūp mūsu pilsēta.

Opozīcija esam kā liela komanda – katrs ar savu specializāciju un stiprajām pusēm, viens otru atbalstām un papildinam. Esam arī jaunāki un enerģiskāki nekā pozīcija. Domāju, ka nākamajās vēlēšanās mums kopā izdosies nomainīt esošo varu.

Šogad vēlos padziļināti izprast to, kā pilsētu padarīt iedzīvotājiem draudzīgu, ērtu un pievilcīgu!

Ja Tev ir kāda vajadzība, jautājums vai komentārs ar prieku uzklausīšu!

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: