Gads apkārt Rīgas domē!

Lai gan gribētos, ka opozīcijas viedoklī ieklausītos un mūsu idejas ņemtu vērā, tas diemžēl Rīgas domē nenotiek. Arī tēmas, ja paši neaktualizējam un nevirzam, tad komitejās tiek skatītas ļoti tehniskas, piemēram, izmainīt nolikumā valūtu no latiem uz eur, vai iznomāt sešus kvadrātmetrus kioskam.

Apkopoju galvenās pēdējā pusgada aktualitātes, kas bijušas uz manas paplātes:

1) Āgenskalna tirgus – kopīgiem spēkiem opozīcija aktualizēja Āgenskalna tirgus jautājumu. Mani priekšlikumu nomnieka kritērijiem tika iestrādāti nomas izsoles dokumentācijā, padarot sarežģītāku pieteikšanos vienkāršiem laimes meklētājiem. Turam īkšķus, lai Kalnciema kvartāla komandai viss izdotos!

2) Apkaimju diskusija – pavasara prieks bija Rīgas Apkaimju Alianses izveidošanās, kas apvieno lielu daļu no apkaimju biedrībām un palīdzēs dibināties jaunām. Noorganizēju diskusiju starp apkaimju organizācijām, deputātiem un pašvaldību organizācijām par to, kāda ir esošā sadarbība un problemātikas, un kā šī sadarbība var tikt uzlabota.

3) Nozāģētie koki – pieprasot konkrētu informāciju par iestādīto un nozāģēto koku daudzumu Rīgā, atklāju, ka pēdējo 8 gadu laikā Rīgā koku skaits ir samazinājies par 2500. Un tas ir tikai pašvaldības apsaimniekotajos īpašumos – parkos, ielu malās un skolu teritorijās. Vienotības Rīgas komanda iestādīja 10 ķiršus šogad, nesaskaņojot ar pašvaldību. Ušakovprāt esam pajoliņi, un par to nekaunamies!

4) Pirmsskolu atalgojums un bērnudārzu rindas – joprojām nerisināts jautājums Rīgas pašvaldībā ir bērnudārzu rindas. Tās veidojas ne tikai tāpēc, ka trūkst telpu, bet ir arī liels skaits brīvu vakaņču. Vairākkārt par zemo atalgojumu pirmsskolās komunicēju Domes sēdē, gan pieprasot budžetu algu fondam, gan aktualizējot jautājumu izglītības komitejā – piemēram auklīte uz rokas saņem 360 eur. Kopā ar JKP deputāti Lindu Ozolu bijām pirmās deputātes, kas tikās ar Rīgas pirmsskolu direktoru padomi. Diemžēl nevarējām direktoriem apsolīt, ka algas palielināsies, bet varējām teikt, ka noteikti šo atbalstīsim, ja Izglītības departaments virzīs.

5) Finansējums biedrībām – pēc nejaušā Humora Komitejas atklājuma, kurai bija aizplūduši 300 k eur, pieprasījām informāciju Izglītības, Kultūras un Sporta departamentam par veselu rindu organizāciju, kas pēdējo gadu laikā ir saņēmuši Domes finansējumu. Izrādās, ka nav vienādi un aprakstīti noteikumi kā tiek piešķirta nauda – ieliek budžetā, organizē konkursu, izsludina iepirkumus, izskata komitejā. Vislielākā neskaidrība ir sporta un jaunatnes jomās, kur simtiem tūkstoši tiek novirzīti bez konkursa, tai skaitā organizācijām kā Street Basket (Ghetto Games), Par Sportisku Sabiedrību (Saskaņas pietuvināta organizācija) un dažādām sporta organizācijām. Informēju par šo arī Valsts Kontroli, kas tieši šobrīd pēta RD biedrības finansēšanas jautājumu.

6) Vidzemes tirgus – otrs Saskaņas nolaistais Rīgas tirgus. Virzīju šo jautājumu Īpašumu komitejā, taču izskatās, ka tam būs lemts garāks atveseļošanās posms nekā Āģītim, jo Saskaņa nevēlas atlaist grožus. Taču opozīcijas spiediena rezultātā vismaz tuvākā gada laikā vajadzētu būt nelielam progresam.

7) Ozolu alejas glābšanas process – Kronvalda parka ozolu aleja ir unikāla, taču RD vēlas šajā alejā izvietot vides objektu Laika Priekškars. Organizējām gan akciju uz vietas alejā, gan aicinājām RD vadību pārskatīt šī vides objekta novietojumu. Izskatās, ka koku saknes tiks paglābtas, bet ne alejas kopaina. RD ir kā bulldozers, kas, neskatoties uz sabiedrības neapmierinātību, iet uz priekšu.

8) Rīgas Meži – pateicoties Valsts Kontroles ziņojumam, ir skaidrs viens, ka RM mērķis ir kokmateriāli savai zāģētavai nevis mežu kopšana. Jūnijā, kad RM vēlējās apstiprināt koku ciršanas plānu nākamajiem 8 gadiem, kas paredz, ka Jaunciema, Juglas un Ziepniekkalna teritorijās tiek izcirsts liels mežu apjoms, pievērsām uzmanību tam, ka nav notikusi pienācīga sabiedrības apspriešana un šī plāna apstiprināšana uz laiku tika atlikta. Vai tas apstādinās zāģi, būs atkarīgs no iedzīvotāju modrības.

9) Ģetzemane – atklāju, ka Rīgas centrā, Skanstē, reliģiskai organizācijai Ģetzemane ir nodota bezatlīdzībā 9000 m2 zemes ar kadastra vērtību 1.1 mio eur. Manuprāt šī ir pašvaldības īpašumu izšķērdēšana, it īpaši ņemot vērā, ka trūkst pašvaldības zemes, kur ierīkot bērnudārzu.

10) Cīņa par demokrātiju Rīgas domē – negaidīti Martā bija jāuzsāk jauna cīņa, proti, ar Saskaņas/ GKR vēlmi ierobežot opozīciju, ļaujot mums uzdot tikai noteiktu skaitu jautājumus vai ierobežojot jautājumu ilgumu. Pie situācijas, kad jau tā pozīcijai ir vairākums, šāds gājiens ir tikai varas un necieņas izrādīšana. Diemžēl jāsāk pierast pie tā, ka Ušakovs pie desmitās minutes izslēdz mikrofonu…

Tēmas, ko jāturpina aktualizēt ir neeksistējošās veloinfrastruktūra, gaisa piesārņojums, tuneļi un vides nepieejamība, brūkoši tilti, neizgaismotas un bedrainas ielas, neeksistējoša inftrastruktūra jaunatnei un noplukuši rotaļu laukumi, nesakārtots skolu tīkls, 3400 garā rinda pēc sociālajiem dzīvokļiem, zemais atalgojums sociālajiem un izglītības darbiniekiem, vēl un vēl.

Viens secinājums pēc šī gada – ir skaidrs, ka “sociāldemokrāti” Saskaņa/ GKR nav ne sociālisti, ne demokrāti. Vērojot pozīcijas deputātu pasivitāti ir skaidrs, ka arī par galvaspilsētai svarīgiem jautājumiem interese viņiem nav. Vienīgais skaidrojums, kādēļ viņi tur ir – ir pieeja rīdzinieku naudai.

Šo Piektdien un Sestdien būšu sarunu festivālā Lampa un visdrīzāk grozīšos ap Jaunās Vienotības telti. Ja Tev ir kādi jautājumi, komentāri, ierosinājumi – droši nāc man klāt. Būšu priecīga iepazīties klātienē!

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: