Kuras sporta organizācijas tiek pie rīdzinieku naudas?

Laikā, kad sporta nozarei akūti trūkst naudas, jo nodokļu reformas rezultātā ir krities privātais finansējums, ir aktuāli apskatīties, kuras organizācijas saņem Rīgas domes labvēlību.

29 lapaspusēs ir iespējams izpētīt, kuras organizācijas un cik saņem finasnējumu no RD Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta.

Interesanti ir fakts, ka 80% no 1,3 miljoniem, kas no IKSD nonāk sporta organizācijām, departaments iedala nevis balstoties uz konkursa vai komisijas lēmumiem, bet zem ieraksta – budžetā apstiprināts finansējums.

Ko tas nozīmē? Ka deputāti ir par šo nobalsojuši, apstiprinot budžetu. Savukārt budžeta failos neparādās tik liela specifikācijas, kurš un cik saņem..

Vai tiešām 110 000 EUR saņēmējs Street Basket (Ghetto Games) ir tik unikāls, ka viņiem nav jāpiedalās konkursā, bet sporta un atpūtas apvienībai “Magnēts” ir savs finansējums saņemams konkursa kārtībā?

Ar šo vērsos gan pie Valsts Kontroles, gan arī aicināju pašu IKSD departamentu skaidrot! Atbilde no departamenta bija neskaidra – vēsturiski tā darām, šie ir unikāli organizatori, nozīmīgs pasākums..

Mans ieteikums RD IKSD ir izveidot skaidras pamatnostādnes, kā tiek piešķirts finansējums sporta organizācijām, jo šobrīd to raksturo spilgts citāts no Orvela “Dzīvnieku fermas”: “Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, bet daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki par citiem”.

Aicinu visus, kas ir iesaistīti sporta organizācijās Rīgā, izpētīt šos failus un, ja redziet, ka jūsu organizācijai nav finansējums, rakstīt, lai situāciju skaidro RD atbildīgās personas! Adresēt vēstuli – IKSD direktoram Guntim Helmanim un RD komitejas vadītājai Eiženijai Aldermanei!

Ja vēlaties saņemt informāciju pdf formātā, lūdzu, rakstiet ziņu!

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: