Zaļais vēstnieks

Mans secinājums, ka Rīgai nav vienotas apzaļumošanas stratēģijas un atbildīgā persona, kas pārraudzītu un plānotu attīstību. Attiecīgi arī viņš/viņa nāktu ar dažādām iniciatīvām – ne tikai budžeta pieprasījumiem, bet arī stratēģisku redzējumu un sabiedrības iesaisti. Atbildība šobrīd sadalās pa departamentiem – Mājokļu un Vides, Satiksmes, Izpilddirekcijas, RNP, Īpašumu Departaments un Rīgas Meži. Katrs kaut ko dara ar kokiem un zaļajām teritorijām, bet nav kopīgas lielās bildes.

Pāris idejas, ko varētu darīt:
1) Saprast, kādā veidā Rīgas galvenajās ielās atgriezt kokus. Jo, lai gan komunikācijas ir šķērslis, nevar būt, ka tās ir pārņēmušas pilnīgi visas ielas. Arī citās pilsētās ir komunikācijas zem asfalta, bet tās sadzīvo ar kokiem.

2) Iesaistīt sabiedrību caur apkaimju organizācijām un māju biedrībām, mudinot pieteikt zaļos projektus un apkārtējās vides sakārtošanā

3) Iesaistīt NVO izglītošanas un dažādu sabiedrības iesaistes jautājumos, kā piemēram Lielā Talka.

4) Ielās, kur nav iespējams stādīt, izvietot lielu puķupodus/ kastes kā soliņus ar kokiem (Centrāltirgū galvenajā ejā tādi ir)

5) Pagalmu sakopšanas atbalsts – ar konkursu “Skaistākais pagalms” xx apkaimē

6) Jaunajos būvprojektos, kur paredzēts nozāģēt kokus, mudināt pirmkārt plānot koku integrācija, bet, ja nav iespējams, tad būtu jāiestāda tik pat koki teritorijā no jauna, pēc būvniecības.

7) Nodot pakāpeniski parku uzkopšanas funkciju privātajam sektoram, jo šobrīd to dara pašvaldība, bet pastāv uzņēmumi, kas šo funkciju veic.

8) Sakoptu Rīgas ūdensmalas, izzāģējot brikšņus un ļaujot cilvēkiem brīvu pieeju upēm un ezeriem.

9) Mazdārziņu attīstība – piešaujot šim nedaudz uguntiņas lasīt projektus, varētu būt interesants tūrisma vaibsts Rīgai. Apskatīt mazdārziņus Bolderājā vai Juglā..

10) Pārveidot tukšās/ degradētās teritorijas par parkiem – varbūt ne vienmēr ar steriliem zālājiem, bet tā vietā, ka tur nav nekā, varētu būt takas ar soliņiem, izzāģēti brikšņi, pļavas (piemēram Torņkalnā gar dzelzceļu pie jaunajām LU ēkām ir kaut kāds purvveidīgs, aizaudzis liels zemes gabals.

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: