Bez cīņas nav uzvaras – Amerika ēras beigas

Ameriks kā paēdis runcis smīn man sejā – 10 000 darba vietas ir ambiciozi mērķi… investori paši braucot… Jā, brauc un aizbrauc garām Rīgai, uz Viļņu.

Viļņā pēdējo 4 gadu laikā ir izveidotas 15 000 jaunas darba vietas – dažāda mēroga ārpakalpojumu centri. Un tā nav sakrītība, tas ir Viļņas mērķtiecīgs darbs. Arī Swedbanka 1000 darba vietas pērn izlēma izvietot nevis Rīgā, bet Viļņā. Stratēģisku lēmumu pamatā ir gan izmaksu pozīcija, gan tas, kādu attieksmi investori saņem no vietējām organizācijām.

Tai pat laikā, Rīgas Dome nevar atrast laiku, lai satiktos jau ar esošiem, nozīmīgiem Rīgas investoriem. Spilgts piemērs – ne skaņas no Saskaņas lielāko Latvijas investoru konferencē par Rīgas nākotni, kuru organize Amcham, Norvēģijas un Zviedrijas Tirdzniecības Kameras. Tā ir attieksme.

Man rūp, ka investori izvēlas Rīgu! Un ir vērts cīnīties par jaunām darba vietām Rīgā, jo Rīgai tas nozīmētu naudu ne tikai budžetā, bet tas atdzīvinātu visu ekonomiku.

Kādi ir ieguvumi no jaunu darba vietu izveides Rīga:

  • Labs atspēriens uzsākot profesionālās gaitas jauniem cilvēkiem – tās ir labi apmaksātas darba vietas augstskolu beidzējiem.
  • Gaidam Jūs mājās – Tā ir iespēja uzrunāt emigrējošos Latvijas iedzīvotājus atgriezties Latvijā
  • Vairāk kafejnīcu, veikaliņu, ceļojumu un izklaides – cilvēki ne tikai strādā, bet arī patērē un izklaidējas
  • Pakalpojumu sniedzēju biznesa attīstība – no biroju ēkām un kanceleju preču piegādātājiem līdz apmācību sniedzējiem un tīrīšanas pakalpojumiem.
  • Aprēķinot tikai IIN no 10 000 darba vietām, Rīgas Domes budžetā vien ienāktu 20 mill EUR.

Ir taču vērts cīnīties par pārticīgāku Rīgu!

Kā? Izveidosim investīciju piesaistes komandu ar 8 cilvēkiem kas proaktīvi uzrunātu ārvalstu uzņēmumus izvēlēties Rīgu, kā vietu sava biznesa attīstībai. 10 000 darba vietas ir sasniedzams mērķis – 100 uzņēmumi ar 100 darba vietām 4 gadu laikā jeb 25 uzņēmumu piesaiste gadā nav nereāls plans.

Taču viens ir skaidrs, Amerika kungs nepakustinās ne pirkstu, lai šīs darba vietas nonāktu Rīgā.

Es esmu gatava cīnīties par katru no tām!

Amerika ēru mēs varam izbeigt 3. Jūnijā. Katra balss ir no svara!

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: