Kur nopeldēties?

Ārā spīd saule un tā vien gribas atpūsties ūdens krastā!

Rīgā ir daudz ūdenstilpņju – Daugava un tās pietekas, ezeri, kanāli, dīķi un jūra – taču ir tikai sešas oficiālas pludmales uz 640 000 iedzīvotājiem!

Kā izmantot ūdens malas? Doties piknikā ar bērniem, spēlēt futbolu un volejbolu, sauļoties, palasīt grāmatu, pluņčāties un atpūsties ar ģimeni un draugiem.

Nepieciešamais minimums, lai ūdens malu varētu baudīt! Iztīrīta ūdensmala – krasts un ūdens, bioloģiskās tualetes, pārģērbšanās kabīne, glābšanas riņķi, miskastes. Protams, ka soliņi, tiltiņi un slidkalniņi būtu super, bet sāksim ar minimumu!

Arī attālumam līdz iekārtotam ūdenskrastam vajadzētu būt samērīgam.. Ģimenes no Juglas diez vai brauks uz Lucavsalu, bet varētu doties uz tuvējiem ezeriem.

Rīgas Domes Pilsētas Attīstības plānā iezīmētās 35 peldvietas – taču atbilde ir, ka tās ir teorētiski iespējamās vietas. Vai mēs arī teorētiski nopeldēsimies?

Ja mūsu RD vadībai trūkst vīzijas par nākotni, varam vismaz paskatīties vēsturē, lai iedvesmotos:

http://ngkm.lv/7_Turistu_mar…/Rigas_pilsetas_peldetavas.html

Peldētava Kopenāgenā:

http://www.visitcopenhagen.com/copenhagen/kastrup-sea-bath-gdk412208

382_15290

20_pielikums_krastmalas_SN

RD 2013. gada plānojumā iezīmētas 35 vietas, kur būtu jābūt peldvietām Rīgā. No tām ir tikai sešas oficiālas peldvietas.. Pārējās ir aizaugušas krastmalas. Kapēc visi Rīgas plāni par cilvēkiem draudzīgu pilsētu paliek uz papīra?

http://www.rdpad.lv/…/11/20_pielikums_krastmalas_SN.pdf

#tiemkamrūp #rīga

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: