Visiem draudzīga pilsēta

Ačgārnā Rīga. No vienas puses Rīgas attīstības stratēģijā 2030. gadam ir rakstīts, ka Rīga ir gājējiem, velosipēdistiem un sabiedriskajam transportam draudzīga pilsēta, tai pat laikā RD attieksme un darbi pilsētplānošanā ignorē gājēju un velobraucēju intereses. Rīga kļūst aizvien pelēkāka, piesārņotāka un cilvēki nevēlas atrasties uz ielas.

Rīga ir velotransportam ideāla pilsēta – tā nav pauguraina kā Stokholma, tai nav kanālu ar daudziem tiltiņiem kā Amsterdamai, tā ir daudz kompaktāka nekā Parīze, un te ir pat siltāks nekā Helsinkos. Tikai Rīga ir vienīgā vieta Ziemeļeiropā, kur velobraucējus neciena, un liek tiem žonglēt starp ietvēm un automašīnām, un karināt velo visos iespējamos stabos.

“Nākamgad velojoslas būs uz tiltiem un Brīvības ielas”,  2014.gada Augustā sola Nils Ušakovs. “Mēs vairs nevaram nezīmēt šīs joslas, jo velosipēdistu skaits ik gadu aug par 25%,”teica Ušakovs. Pēc viņa teiktā, velosipēdistu pārvietošanās pa trotuāriem ir bīstama gājējiem, taču arī pa ielu nav braukt droši. Tāpēc ir jāiezīmē velojoslas. „Mums galvenais ir noņemt velosipēdistus no ietvēm. (..) Tas ir drošāk no Eiropas pieredzes, jo varbūtība, ka būs sadursme ar mašīnām. ir mazāka.” Pēc četriem gadiem pilsētas centrs būs pavisam savādāks,” pārliecību izteica Ušakovs.

Rīgas Dome tikai sola un sola, bet solījumus nepilda. Mēs vairs neticam tam, ko viņi saka vai sola gadu no gada.

Pilsētai būtu jāveicina velokultūra Rīgā:

1) Veloceliņu izbūve no apkaimēm uz Rīgas centru, lai cilvēki, kas dzīvo Pļavniekos, Zolitūdē un Teikā var droši nokļūt uz centru ar velosipēdu

2) Velonovietņu izveide pilsētā – kapēc stāvvietas ir paredzētas tikai automašīnām? Vienas automašīnas stāvvietas vietā var novietot 8 – 10 velosipēdus.

3) Velosipēdu īslaicīgā noma – pilsētas subsidē īslaicīgo velo nomu, jo tas, kā bizness nav rentabls. Rīgā toties Sixt velosipēdu nomai pat piestāda rēķinu par vietas īri.

Šovasar remontē Brīvības ielu, un tā būtu laba iespēja arī uz tās beidzot izveidot velojoslu. Brīvības iela ir pietiekami plata, lai uz tās vietas pietiktu visiem. Velojoslas izveide izmaksātu 100 000 eur, kas uz RD tēriņu fona ir sīknauda. Tad kapēc tas nenotiek…? Gribas trūkums, vienaldzība, augstprātība, neieklausīšanās cilvēkos…

Ačgārnā Rīga ir atbilde – uz papīra mūsu ideālā pilsēta, bet ar katru gadu ejam pretējā virzienā.

Paldies @pilsētacilvēkiem, kuri tur rūpi par gājējiem un velobraucējiem. Patiešām Rīgā vietas pietiks visiem, un pilsētai ir jāsāk pildīt savi solījumi velobraucējiem!

Parakstieties, ja arī Jums rūp velokultūras attīstība Rīgā!

https://manabalss.lv/par-velojoslam-un-sabiedriska-transporta-joslam-brivibas-iela/show

Intervija ar Nilu Ušakovu (2014.gadā):

http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/usakovs-nakamgad-velojoslas-bus-uz-tiltiem-un-brivibas-ielas.a95705/

No Rīgas attīstības plāna:

Mobilitates princips

Puspabeigtā veloinfrastruktūra:

19339992_10207113904605154_1978399922_o

Teorētiskie RDSD plāni:

veloceli

Kāda Eiropas pilsēta:

19191061_10207113787642230_405813824_n

#tiemkamrūp #rīga

Komentēšana nav pieejama.

Veidojiet bezmaksas vietni vai emuāru vietnē WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: